Nubira Silver

Adawe *PL

ur. 28 I 2015

grupa krwi A

FIV, FELV – testy negatywne

rodowód

 

Osignięcia Wystawowe Nubiry

Data wystawy Miejsce wystawy Klasa Sędzia Ocena
2016-01-16 Warszawa 9 Mrs. Jurgita Gustaitiene, LT Ex 1, CAC
2016-01-17 Warszawa 9 Mrs. Vera Vasilieva, RU Ex 1, CAC
2015-08-02 Sopot 12 Mr. Marcin Biernaczyk, PL Ex 1
2015-08-01 Sopot 12 Mrs. Britta Busse, DE Ex 1
2015-06-28 Sopot 12 Mr. Vladimir Isakov, BY Ex 1

 

Nubira Silver Adawe*PL pojawiła się w naszym domu jako druga kotka hodowlana. Gdy odbieraliśmy Lalę (naszą pierwszą kotkę), hodowca pokazał nam swojego kocura w niezwykle rzadkim kolorze ns 11 (czarnym srebrzysty cieniowanym). Kocur spodobał nam się ogromnie i już po trzech miesiącach kupiliśmy jego córeczkę w takim kolorze.

Nubira bardzo źle zniosła przeprowadzkę do nas – płakała, tuliła się do nas, prawie nie jadła… Cały dzień spędzała na kanapie przytulona do naszych nóg, na każda próbę pozostawienie jej samej w pokoju reagowała głośnym miałczeniem. Malutka, zwinięta w kłębuszek biały od spodu, przyprószony czernią od góry wyglądała zupełnie jak beza obsypana makiem… i tak na nią wołamy – Beza.

Jest naszą najbardziej wybredną kotką – jeśli mięsko to wyłącznie wołowina, jeśli karma z puszki to ewentualnie Cosma, jeśli suchy pokarm to tylko Orijen, witaminki są niedobre, pasta odkłaczająca ledwo tolerowalna… Efekt: Beza jest mała ( mamy nadzieję, że jeszcze urośnie i nabierze ciała, wszak jest jeszcze bardzo młoda).

Jest też bardzo zwinna i łowna, zawsze w nastroju do harców, gonitw za muchami, zabawy piórkiem, wędką i laserkiem. Uwielbia głaskanie po brzuszku – kładzie się wtedy na plecach, rozkłada łapki na boki, przymyka piękne, zielone oczy i cudownie mruczy.